Aj bezzubý výkon má viac zubov ako včerajší výkon Slovana.

Autor: Branislav Karmažin | 18.7.2019 o 18:38 | (upravené 19.7.2019 o 8:00) Karma článku: 1,66 | Prečítané:  599x

Slovan bol včera iba prízrakom vyblednutej slávnej histórie. Vyblednutej Pasienkami, vyblednutej kontroverznými nákupmi zahraničných hráčov.

Keď ste chceli vidieť zápas mužstva, kde všetci hráči pochopili, že musia vyhrať a od začiatku zápasu ste ako divák boli presvedčený, že sa tak stane, tak ste ho včera nevideli. 

Nebolo vidieť ani hernú dominanciu, väčšiu technickú vyspelosť. Videl som zväčša hráčov hrajúcich prípravný zápas, česť výnimkám. Videl som niekoľko výkonov hodných nižšej ligy.

Keby polovicu včerajšieho mužstva tvorili odchovanci Slovana, tak som presvedčený, že by mužstvo podalo lepší a predovšetkým oduševnenejší výkon, v ktorom by bolo vidieť túžbu po víťazstve.

V A-mužstve hrajú prvé husle len "žoldnieri", pre ktorých Slovan predstavuje pravdepodobne len zdroj príjmu. Väčšiu časť mužstva tvoria legionári žijúci v presvedčení, že majiteľ ktorý do nich vrazil kopu peňazí by ich predsa nenechal sedieť na lavičke, aby strácali trhovú hodnotu. Tvrdenia o zdvojených postoch je len snom. Môžeme čakať, že hráč ktorého kúpili za na slovenské pomery veľké peniaze bude napriek nestabilným výkonom sedieť na lavičke a alternatíva vo forme odchovanca bude hrať?

Hodnota za peniaze by isto povedala, že tie peniaze mohol vlastník klubu investovať do rozvoja mladých talentov. Dlhodobý efekt by bol určite presvedčivejší, ako sme videli včera. Bola by to dlhšia cesta, ale pre fanúšika slovenského futbalu určite prospešnejšia a vítanejšia.

Videl som len legionárov (až na tri výnimky), ktorí si mysleli že postup príde bez výraznejšej snahy. V priebehu zápasu si hráči nedokázali medzi sebou ani vynadať, zrejme boli spokojní so svojim postupovým výkonom. V hre veľkej časti hráčov nebol cítiť žiadny zápal, ambícia, chuť dať do toho viac, urobiť niečo, aby sa nemuseli hanbiť. Možno sa väčšina z hráčov po vypadnutí z prvého predkola ani nehanbí.

Ako fanúšik slovenského futbalu si myslím, že Slovan by mal predať veľkú časť legionárov, ktorí nie sú rozdielovými hráčmi. Tiež si myslím, že Slovan by mal zmeniť hráčsku stratégiu smerom k výchove svojich odchovancov. Aby prešiel od (z môjho pohľadu) krátkozrakého prístupu založeného na vidine rýchleho krátkodobého úspechu (a aj to iba v podmienkach slovenskej ligy) smerom k dlhodobej výchove mládeže, ktorá by priniesla osoh aj Slovanu a aj slovenskému futbalu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody

Pred 15 rokmi ľudia tlieskali nákupným centrám. Dnes už nie, tvrdí investor.


Už ste čítali?