Gašpar v politike. Good Idea Slovakia.

Autor: Branislav Karmažin | 8.8.2019 o 19:03 | (upravené 8.8.2019 o 20:56) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  3463x

Bývalý prezident polície sa zamýšľa nad vstupom do politiky a nad tým, ktorá strana má program a hodnoty blízke tým jeho. Pán Gašpar so vstupom do politiky nemusí váhať. Určite rýchlo zapadne do jej koloritu posledných rokov.

Veľa strán na výber nemá. Aj keď niekedy aj motyka vystrelí. A za jeho prezidentovania bohužiaľ vystrelila aj pištoľ, s ktorou zavraždili Kuciaka.

V súvislosti s prípadom nedávnych vrážd maloletých dievčat v Rumunsku sa rozhodol odstúpiť minister vnútra zo svojho postu len šesť dní po tom, ako sa ho ujal. Predtým odvolal aj policajného šéfa. Je to situácia neporovnateľná v plnej miere so situáciou po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice. Ale svedčí o politickej kultúre a morálke, ktorá sa u nás do vysokej politiky nenosí.

To, že naši kľúčoví predstavitelia nebezpečnosti po vražde Kuciaka neodstúpili do šiestich dní, by sa s odstupom času dalo pochopiť. A to v prípade, že by neexistovala Kočnerova Threema, bývalý prezident polície by netušil o lustráciách novinárov, keby obidvaja nemali vyššiu dávku sebareflexie a vtedy, keby Kaliňák nebol najlepším ministrom vnútra v histórii na Slovensku. Najlepší minister by podal demisiu do šiestich dní a odvolal by predtým aj policajného šéfa.

On Kuciaka nezabil, ale šéfoval polícii, keď ho pred smrťou lustrovali. Možno ani nemusel priamo vedieť o lustrácii novinára. Ale priama osobná previazanosť medzi ním a Bödorom, cez ktorého komunikácia pravdepodobne tiekla priamo ku Kočnerovi, hovorí o tom, že aj bez jeho vedomia mohol existovať tok informácií z polície smerujúci k nepovolaným osobám, ktoré informácie využívali pre svoje účely. Obyčajného človeka by na mieste bývalého policajného prezidenta mohlo trápiť svedomie. Ak existoval tok informácií z polície, z titulu blízkeho rodinného vzťahu medzi bývalým prezidentom a pánom Bödorom, potom by bol pán Gašpar diskreditovaný, aby pôsobil v budúcnosti na pozícii, kde sa pracuje s utajovanými skutočnosťami.

Predpokladám, vzhľadom k jeho intelektu, že sa zamyslí a vyberie si stranu, ktorá mu bude srdcu najbližšia a kde ho privítajú s otvorenou náručou. Jeden volebný obvod, pohrobok Mečiara, mu potenciálne umožní cez vysoké miesto na kandidátke dostať sa do parlamentu. V parlamente by tak sedel človek, ktorý dokázal - najväčšou možnou mierou - že všetko, čo robí, robí pre bezpečnosť podnikateľov bez prístupu k policajným informáciám, občanov, ktorí sa nemusia báť bezdôvodných lustrácií. Pre občanov, ktorých by chránil v prípade, že ohlasujú podozrenie z trestnej činnosti. Sedel by tam človek, ktorý zvýšil dôveru radových ľudí v políciu na najvyššiu možnú úroveň, akú si len mŕtvy novinár dokáže predstaviť.    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Aj Matovičova diplomovka je plagiátom

Premiér použil dve knihy, takmer ich necitoval.

Istropolis zbúrajú. Developer ukázal, čo ho nahradí

Immocap Group pripravuje prestavbu projektu.

CYNICKÁ OBLUDA

Predčasné voľby ešte tento rok?

O kvalite koaličných vzťahov toho veľa nevieme, ale opulentné míňanie naznačuje, že sme vo volebnom roku.


Už ste čítali?