Najznámejšia PN-ka na Krajskom súde v Bratislave

Autor: Branislav Karmažin | 4.10.2019 o 4:30 | (upravené 4.10.2019 o 8:27) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  13175x

Možno je to len zhoda náhod. Ale tých náhod v prípade jednej známej sudkyne je dosť veľa. Pred niekoľkými týždňami vyzerala na tlačovke celkom zdravo. Tlak okolia a štvavých médií mohol prispieť k celkovému zhoršeniu.

Budeme predpokladať, že je naozaj všetko v poriadku. PN-ka je vypísaná podľa zákona. Lekár, ktorý ju nepozná, ju predsa nemohol len tak vypísať? Však to v akej krajine by sme žili? Jednoducho sudkyňa Krajského súdu si uplatnila nárok na PN-ku, splnila zákonné podmienky. Dá sa asi odhadnúť aj dátum ukončenia PN-ky. 60 dní od odchodu 3.9.2019 z postu štátnej tajomníčky. 

Budem teraz vážny. Sociálna poisťovňa určite bude iniciatívne postupovať v rámci kontrolných mechanizmov v prípade sudkyne rovnakým spôsobom, ako v prípade ostatných občanov. Algoritmus pravdepodobnosti, že ide o PN-kový podvod nič nevygeneruje, lebo PN-ky ihneď po nástupe do pracovného pomeru sú v SR častým a nepodozrivým javom. Určite k nej teda zbytočne nepošlú na kontrolu radovú zamestnankyňu, skontrolovať radovú sudkyňu, či sa zdržiava na mieste pobytu.

Možno sa tak aj stane a „celkom neočakávane“, ako zúčtovanie daňových príjmov za predchádzajúci rok. Ale dopredu sa dá predpokladať, aký by bol výsledok. Možno započujeme, že PN-ka je oprávnená, dlhodobá, dokladmi podložená, skontrolovaná, zbytočne medializovaná. Celé je to jeden veľký cirkus médií, ktoré nemajú nič iné na práci. Zrejme tak, ako dotyčná sudkyňa na PN-ke. Ešte, že to nie sú peniaze z našej peňaženky.

Ale možno nakoniec naozaj príde k reálnej kontrole. Najmä vzhľadom k tomu, že pani sudkyňa sa stáva čoraz toxickejšou. Pred voľbami takýto náklad by bol veľkou príťažou aj pre voliča najsilnejšej strany.

 

 

 

Článok je výhradne osobný názor autora. Nemusí korešpondovať s názorom iných osôb a inštitúcií. Text neprešiel korektúrou. Za prípadné chyby sa ospravedlňujem. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?