Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aj bezzubý výkon má viac zubov ako včerajší výkon Slovana. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Zo slávneho klubu,na ktorý bola hrdá väčšina Slovákov zostala len veľká,neuveriteľná hanba.To čo títo hráči predviedli bolo na úrovni dedinského futbalu,ktorý hrajú chlapi po svojom riadnom zamestnaní.Ak bol nejaký rozdiel len v tom,že tí dedinskí futbalisti hrajú s väčším oduševnením a nasadením.
 
Hodnoť

 

Hlavne by mali podvodnikom zobrat hracky...znicili futbal aj hokej v Bratislave
 
Hodnoť

Slovan ...

Už dávno by nemal byť nositeľom tohoto mena aj keď v ňom okrem de Kampa hrajú Slovani. Jediným hrajúcim Slovákom v mužstve je brankár Greif, takže ide o mužstvo legionárov. Že sa snažia hovoriť po slovensky ešte z nich Slovákov neurobí. Toto j však ale ten najmenší problém, ide v prvom rade o kvalitu hry a ako to dlhodobo ako niekdajší skalný fanúšik Slovana sledujem, jej prejav je na prvý pohľad ľúbivý, ale neefektívny. Nechcem sa nijak dotknúť charakterov hráčov, ale iba profesionalita určite kvalitu výkonu nezaručuje. Hrať iba za peniaze ako sa javí už dnes nestačí, k tomu, aby sa individuálna kvalita presadila v prospech kolektívu treba viac. A to viac je zápal o hru, o dobrý výsledok a to ako sa zdá drvivej väčšine hráčov Slovana akosi chýba. Atleticky sú hráči Slovana na pomerne dobrej úrovni, pokrivkáva však technika a strategické myslenie hráčov. Okrem Šporara sú ostatní hráči strelecky nemohúci a aj Šporar má v tomto smere medzery. Určite sa hráči Slovana nedajú porovnávať so špičkovými svetovými hráčmi, ale nasilu presadzovať legionárov na úkor vlastných odchovancov alebo slovenských hráčov sa ukazuje ako skrachovvaný projekt. Nie všetko sa dá dosiahnúť iba peniazmi a v tomto smere sa Kmotríkovci dostali do slepej uličky. Model, ktorý prevzali spolu so Ševelom od Trenčína - nakupovať hráčov lacno a predávať ich draho im akosi nevyšiel aj keď sa ho snažili modifikovať tým, že tých najlepších z priemerných sa snažili udržať v mužstve čo najdlhšie. Je smutné pozerať sa na hru Slovana, kde hráči behajú, prihrávajú si, ale výsledný efekt - góly sú poväčšine dielom náhody. Ak by sa viedla nejaká štatistika premárnených šancí, Slovan by v tomto smere bol určite majster sveta. Čo najviac okrem zápalu pre hru chýba slovanistom je umenie premieňať šance na góly. Koncoví hráči ako Šporar či Holman síce sem tam nejaký gól dajú, ale to nestačí. Väčšine hráčov chýba to najpodstatnejšie - priestorové videnie, technika s loptou, účinná streľba a strategické myslenie. Ak by mal Slovan aspoň jedného hráča takéhoto typu, nemusel by sa obávať takej blamáže, akou sa prezentoval s neznámym, ale vysoko motivovaným súperom z Čiernej Hory. Bolo mi skutočne ako fanúšikovi Slovana od mojich detských rokov trapné pozerať sa na mdlý výkon jeho hráčov. Výmena trénera hru Slovana určite neurobí lepšou. K tomu je potrebné zmeniť celú koncepciu myslenia vlastníka mužstva a dať v maximálnej miere priestor pre domácich hráčov. Je udivujúce, že ani SFZ ešte neriešil tento smutný a nešťastný smer vývoja, keď nič neprekáža aby sa slovenské mužstvo skladalo zo samých legionárov. V prípade Slovana žiaľ išlo a stále ide iba o biznis a nie o dobré meno slovenského futbalu. Slovan Bratislava by sa po pravde mal za takéhoto stavu premenovať na Légiu Bratislava. Je príznačné, že sa to obdobne týka aj hokejistov Slovana Bratislava. Ukazuje sa, že peniaze nie sú všetko, ale žiaľ v dnešnej dobe sa za ne dá všetko kúpiť.
 

 

Ta Legia by pristala ))) ved ak by nebola zilina tak slovensko by l9sovali z posledneho kosa s andorou
 

 

Prečo by nemal byť Slovan? Veď Slovanov zo všetkých svetových strán tam hralo dosť. A preukázali aj slovanskú vzájomnosť. Lebo všetci hrali na ...
 


Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Kňažko (výstižne): „Idioti v politike“ 51
 2. Adam Nochta: „Odporný farizej“ menom Šeliga 28
 3. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se! 27
 4. Pavel Macko: Policajná inšpektorka klamala, čo využil stíhaný sudca Molnár 21
 5. Martin Fletcher: Rock For People Home aneb komorně v Hradci Králové 21
 6. Dominika Dongova: Čo priťahuje ženy? Jeden muž mi dnes povedal.. 20
 7. Martin Fletcher: Open Air Program – Letos jinak aneb skvělá nálada na Kavčím plácku 19
 8. Věra Tepličková: „Choď a ospravedlň sa, povedali mi. Tak som išiel a ospravedlnil som sa.“ 18
 9. Maroš Chmúrny: Užitočný vedľajší efekt Kollárovej diplomovky 9
 10. Júlia Jaššová: Táto princezná sa zachráni sama, 7

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Súdňí hňusoba
 2. Andrej Hossa: Inteligentné hodinky sú trendom súčasnosti!
 3. Július Kovács: Zabudnutý príbeh z východného Slovenska
 4. Ivan Čarnogurský: ŠTÁT, PRÁVO A VEREJNOSŤ
 5. Gabo Németh: Kamelot s očami ako srdce básnika
 6. Martin Fletcher: Vysvědčení v kapse, s námi v Tongu bav se!
 7. Evka Török: Úvahy
 8. Juraj Gonšor: 7 (slovenských) gospelových muzikálov
 9. Marián Tkáč: Na Kollára tlačia. Matovič ukazuje silu. Tlak v kotli stúpa.
 10. Miroslav Galovic: Slovenské Černobyle VII. Bývalá psychiatrická liečebňa v Bytčici. Nový pavilón.


Už ste čítali?